AP’den Türkiye İçin İnanılmaz Öneri ‘Türkiye İle Müzakereleri Dondurun’


Avrupa Parlamentosu Türkiye’nin Avrupa Birliği müzakerelerinin dondurulmasına ilişkin inanılmaz bir kararı gündeme aldı. Aralık ayında yapılacak AB zirvesi Türkiye’nin AB’ye girip girmeyeceğine dair önemli bir görüşme olacak.

S&D Başkanı Gianni Pittela, Türkiye ile müzakerelerin dondurulması gerektiğini dile getirirken bu durumun Türk halkı ile ilgili olmadığı olayın tamamen çoban ve koyun ekseninde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan ise ‘çevirdiğiniz fırıldakları biliyoruz’ diyerek kimse bu milleti donduramaz donacaksak kendimiz donarız gibi ifadelerle sert tavrını ortaya koydu. Avrupa Birliği’ne girmek için gerekli tüm özelliklere sahip olan Türkiye için bu haber şok etkisi yarattı.

Erdoğan konuşmasında ‘dünyanın birçok ülkesinde idam cezası var ne var yani bizde de olsun çok mu’ diyerek batıya gerekli cevabı verdi. Türkiye medyasında ise ‘AP nedir ya’, ‘bir bağlayıcılığı da yok zaten ‘yine de ayıp ettiler gibi haberler yer aldı. Türkiye ile görüşmelerin dondurulması kararı eğer kabul edilirse Türkiye batıyı çok korkutacak bir tavır alacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.