AP’nin Şok Eden Dondurma Kararını Tanımayan Başbakan Binali Yıldırım Herkese Bedava Dondurma Dağıtmaya Başladı


Avrupa Parlamentosu tarafından inmiş olan doları bir anda yükselten dondurma kararı üzerine açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AP dondurma kararı vermiş ama henüz Maraş dondurması yemedikleri belli oluyor. İtalyan dondurması yemekten beyinlerini sulanmış bunların, gelip Maraş dondurması yehsinler“ açıklamasında bulundu.

Dondurma kararını en sert şekilde eleştiren Başbakan Binali Yıldırım ise, “bu kararı tanımıyoruz, şu andan itibaren halkımıza kendi ellerimle dondurma dağıtacağım. AP çalışanları da gelebilir, onlara da ikram yaparım” dedi. Vatandaşlara gülücükler dağıtıp espriler yapan Binali Yıldırım dondurma bekleyenleri güldürürken, bir ara duygu seline kapılarak gözyaşlarını tutamadı.

Dondurmasını yerken, bazı yerlerde dondurmanın yasaklanmasını eleştiren Yıldırım, “birazdan Cumhurbaşkanımıza da kendi ellerimle hazırladığım bir külahı götürüp selfie çektirip, instagramda AP’ üyelerini etiketleyeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanından Destek
Dondurma kararını eleştiren ve Maraş dondurmacılar federasyonunda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, Binali Yıldırım’ın bu hareketini destekleyerek dondurma ustalarının yaptığı AP şeklindeki dondurmadan yedi.

7

“AP’nin dondurma kararını tanımıyoruz, ayrıca benim dondurmam gaymak” şeklinde açıklamada bulunarak olaya son noktayı koyan Erdoğan, daha sonra vatandaşlarla birlikte dondurma yemeye devam etti. Halkın da dondurma kararına tepkileri sürüyor ve toplu halde dondurma yeme eylemleri yurt genelinde artarak devam ediyor.

Erdoğan’ın açıklamasının ardından halk “dondurmam gaymak” sloganlarıyla olaya tepkilerini göstermeye başladı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.