“Atanamazsam, atlarım.” dedi ve atladı. Atanamayan Sağlıkçılara Haber Var !


Yeni yıla doğru giriş yaparken, kronikleşen sorunlardan bir tanesi de sağlıkçıların atanamama sorunu. Bakanlıkla yapılan görüşmelerde sorunlar dile getirilirken, bunlara çözüm olarak sadece mimikler oynamıştı. Mimiklerin yanı sıra atanamayan kimse kalmayacak diyen Sayın Bakan yeni atamalar sonrası atanan kimse olmamasının ardından suskunluğunu korudu.

Bakan: “Suskunluğum asaletimden değil, benim oğlanın bile atanamamasından.” dedi.

Yapmış oldukları yeni düzenlemeyle atanan bir pişman, atanamayan bin pişman dedirttiler. Yeni çıkan yasada 4+2 sistemiyle ilgili atanan arkadaşların ömür boyu orada kalacak olmaları “Müebbet Atama Sistemi“ni ortaya koydu. Bu bağlamda atananda ağaç olacak, atanamayanda.. Her platformda atanamayan 300.000 sağlıkçıyı savunan topluluğu yalanlayan Bakan; Hayır 300.000 değil yeni mezun olanlarla birlikte 450.000 atanamayan var diyerek yanlışı düzeltirken, kendi doğruları içinde boğulduğu ifade edildi. Eski Bakan’da sorulan sorulara cevap vermezken son görüntülendiği yer Boğaz Köprüsündeki Maraton Koşusuydu. Görenlerin söylemlerine göre Bakanlığı elinden alındığını öğrendiğinde köprüden aşağı atladığı söylenmekte.

“Atanamazsam, atlarım.”

Eski Bakan’ın köprüden atlaması sonucu “atanamazsam, atlarım.” akımını başlattığı ortaya çıktı. Yakın süreçte eğer güvenlik önlemleri alınmazsa 450.000 atanamayan personel köprüden eski Bakan’ın yolundan gideceklerini açıkladı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.