Avrupa Borç Batağında


Almanya Maliye Bakanlığı’nın yayınladığı rapora göre Avrupa’nın yüksek borç oranlarına ulaştığı ve Avrupa’nın artık yaşanacak bir yer olmadığı ortaya çıktı.

Avrupa Komisyonunun kritik olarak değerlendirdiği ekonomik durum komisyon üyelerinin bazılarının Türkiye’ye kaçmasına da neden oldu. Dünya ekonomisinde dev güç olan Türkiye Avrupa’dan gelen sığınmacıları Kumkapı’da misafir ederken borç batağında olan Avrupa için üzüntüsünü de dile getirdi. Komisyon üyelerinden Jhon Herberd sıcak karşılamadan memnun kaldıklarını ancak Türk rakısının Avrupa’da daha ucuz olduğunu, mümkünse kendilerine indirim yapılmasını istediğini dile getirdi.

Türkiye Avrupa Borç Batağına Müdahale Komisyonu üyeleri ise ‘hesabı size ödemeyeceğiz zaten rahat olun’ şeklinde mağdurların yanında olduklarını belirtti.

Avrupa’nın bu vahim durumu Türkiye’yi üzerken Avrupa Borç Batağına Müdahale komisyonu gazete ve televizyonların durumu halka en doğru şekilde anlatması için talimat verdi. ‘Avrupa borç batağında, Türkiye ise uzaya yelken açmış durumda’ açıklamalarını yapan komisyon üyeleri herkesin durumun farkına varması gerektiğini ve istedikleri gibi alış-veriş yapabileceklerini istedikleri kadar para harcayabileceklerini dile getirdiler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.