Batman’lı Doktorun Şikayet Ettiği Baba Düşmanı “Hadi Baba” Kamu Spotu Kaldırıldı


Neredeyse bir yıldır TV kanallarında sık sık gördüğümüz kamu spotu “hadi baba” BİMER üzerinden bir hekimin şikayet etmesi üzerine yayından kaldırıldı.

Dahiliye uzmanı Mehmet Fırat, sigara içen ve soluk almakta zorlanan babalarını aktiviteye zorlayan çocukların bulunduğu reklamları yanlış buldu.

Kalp krizi geçirirken ya da öksürürken kalkıp göbek attırılmaya zorlanan babalar ve kolundan çekilip koşmaya zorlanan babalarının canına kastı olan evlatları izleyen diğer çocukların da etkileneceğini bu şekilde hasta insanlara sürekli oyun havaları çalınıp, efor sarf edici hareketleri teşvik ettiği söylendi.

Duyarsız Çocuklar Artıyor
Duyarsız çocukların yanlış örneklere yönelerek, kültürümüzde sık sık gidilen bir aktivite olan düğünlerde dans eden babaları baygınlık geçirirken karşısına geçip göbek atmalarının çok yanlış olduğunu ve kötü bir örnek olduğunu belirten doktor, sigaranın bu kadar da abartılacak bir nefes darlığı yapmadığını iddia etti.

Sigara içmenin birçok hastalığı tetiklediği, ancak babaları hastayken oyun havası açmak ya da halı saha maçı oynamak istemenin de sigara içmek kadar zararlı olduğunu söyledi. BİMER yetkilileri ise reklamın 15 Aralık tarihinde kaldırılacağını ve asıl amacın hadi baba derken babaları da oyuna teşvik etmek olduğunu ifade ettiler.

Doktorun şikayeti üzerine merkezi arayan bazı babalar da bu reklam yüzünden çok çektiklerini, çocuklarının her reklamı izlediğinizde Ankara havası açarak beyaz atletlerle oyun havası tutturmalarından bıktıklarını söyleyerek veryansın ettiler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.