Benzine Zam Geldi, Ortalık Karıştı


Dün gece saatler 23:59’u gösterdiği andan itibaren benzine ve mazota gelen zamla birlikte 5 liranın altında olan fiyatlar 5 liranın üzerine çıktı. Hükümetin en üst zirvesinden tut, en alt tabaka insanlara kadar herkes derinden etkilendi.

“İntihar bile edemeyeceğiz.”

Sokakta insanlar birbirlerine çılgınca sorular sorarken herkes şaşkın, ne olacak? ne bitecek? “Fakirsen kendini yakamazsın bile, borcun var diye 5 litre benzin alsan gitsen meydana benzin alacak paran var da borç ödeyemiyorsun pezevenk derler adama bu devirde biz ne yapalım bilader? sorularını sorarlar insana. Bu sorulara cevap veremeyiz haliyle. Çünkü haklı sorular olacak, benzine verecek parayı bulursam zaten zenginimdir, zaten borcum yoktur demektir. En kötü ihtimal gider ayak onu da kredi kartıyla alırız demokraside çareler tükenmez.” cümleleri halk arasında kulaktan kulağa duyulmaktadır.

Hükümetin zirvesine baktığımızda, en çarpıcı ifadeler sayın Başbakan B.Yıldırım’dan geldi.

B.Yıldırım : “Yav arkadaş, tam seçim arifesine giriyoruz, erken seçim diyoruz, Başkanlığı getirecez il il gezecez diyoruz benzine zam yapıyorsunuz. Evden de mi çıkmayalım napalım? Periscope yayınlarıylamı miting yapalım. Neyse ki benim için sıkıntı yok geceleri taksiye çıkıyorum da gündüz yakıt masraflarını çıkarıyoruz. En yakın zamanda indirimleri bekliyor olacağız.” dedi.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.