Binali Yıldırım “Parayla Türk Vatandaşlığı Verilecek” Müjdesi Verdi


Binali Yıldırım meclis grup toplantısında yaptığı açıklamalarla birçok haber verdi. Vergi indirimi sayesinde yıllardır devletle küs olanlarla barışma yolunu açan ve sayemizde vergi indirimiyle borçlarınızı ödediniz diyen Yıldırım, yeni yılda parayı veren Türk vatandaşlığını alacak dedi.

Özellikle Suriyeliler için bu durumun zor olduğunu ama onlara da ÖTV’siz ve KDV’siz taksitlendirme seçenekleri sunulacağını söyledi. Açıklamalar sırasında dolar yükselişine de değinen Başbakan Yıldırım panik yapmamak gerektiğini belirtti.

Binali Yıldırım’ın konuşmasını Tayyip Erdoğan Kesince Bozuldu
Meclisteki konuşması sırasında tezahüratlarla konuşmaları kesilen ve Suriyelilerin hayranlığını kazanan Yıldırım, bu güzel anlarda birden bire yayının kesilmesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.

binali-yildirim-bozuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının kendi yayınını kesmesi nedeniyle yüzü düşen ve güler yüzü solan Binali Yıldırım gözyaşlarını zor tutarak konuşmasına devam etti.

ÖTV zamlarıyla ilgili çeşitli indirimler yapılacağını ama önce vergileri yüksekken ödemenin şart olduğunu belirten Yıldırım, “bazıları sazı eline aldı ama özellikle vergi indirimi sayesinde halkın güvenini kazandık. Bahçeli ile de sonra görüşeceğiniz ona ayrı kırıldım” diye açıklama yaptı.

İhracatçıya Müjde Verdi
Döviz borcu olanların Merkez Bankasına ödeme yaparken TL’ye çevirip ödeme yapacaklarını belirten başbakan, dolara yatırım yapana kazandırdık. Bu yüzden dolarları bozdurup harcama yapan kişiler sayesinde ekonominin nabzı da yükselecek ve pahalılaşan fiyatlar sayesinde esnaf da kar edecek diyerek konuşmasını bitirdi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.