Büyük Konuştu -20 Derecede Donarak Can Verdi.


Yaz ayları bilindiği üzere ülkede çok kurak ve sıcak geçmişti. Halk hep bir ağızdan veryansın etmişti. Sokaklarda yapmış olduğumuz röportajlar da artık kar yağsın havalar serinlesin donla dışarı çıkacağım diyen vatandaşımız -20 derece donarak feci şekilde can verdi.

Kar tüm etkisini tüm ülkede büyük çapta etkisini gösterdi. Yaz günleri topuklulular da 1.70 boyunda gözüken kızlardan kış ayları geldiğinden beridir haber alınamıyor. Aileleri kayıp büro amirliklerinde sıramatikten sıra alıp kızlarının en yakın zamanda bulunmalarını talep ediyorlar.

“Ülkede Nusr-et fonemenliği artmakta”

Karayollarında çalışan yollara tuz döken işçi Nusr-et’ten çok etkilenmiş olacak ki küreği bir kenara bırakmış tutam tutam yola tuz dökmekte. Ülkenin tamamında bir tatil kaosuda yaşanmakta desek yeri. İstanbul’da sürekli yapılan tatiller İstanbul’lu öğrencileri sevindirirken diğer iller için nispet niteliğindeydi. Çevre illerden takipçi kasmanın beleş yolu olarak nitelendirildi. Erzurumda -35 olan hava sıcaklığı ama hala tatil olmayan okullar için velilerden ilginç tepkiler geldi. Çocuklarını alıp hastanelere genetik araştırmaları için götüren veliler,” bu soğukluğa dayanıp okula gidebiliyorlarsa, bizim çocuklar kutup ayısı olsa gerek ifadelerinde bulundular. “

Son durumu bizde sizler gibi merak ediyoruz. Sıcaklıklar normale dönecek mi? Bizleri neler bekliyor? Havaroloji uzmanı Komançero Kazım’a bağlanıp son durumu sizlerle paylaşacağız.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.