ByLock’un Ekran Ara Yüzü Ortaya Çıkarıldı


Fetö terör örgütünün yazışma programı Bylock’un ara yüzü gizli tanık ve itiraflar ışığında ortaya çıkarıldı. Yapılan araştırmalarda ByLock adlı gizli yazışma programında Friends başlığı altında 9 kullanıcı olduğu ve bunlardan birinin de Hoca Efendi isimli kullanıcı olduğu açıklandı.

Yeğen kod adlı itirafçının gizli beyanları doğrultusunda ortaya çıkan ByLock ara yüzü Whatsup ve Facebook gibi diğer yazışma programlarından başka programlar olduğunu da açığa çıkararak yeni teknolojik bir atak gerçekleştirildi. Friends gurubunda iletişim kuran Fetö üyesi kullanıcıların olayın açığa çıkmasıyla Eagle IM adlı yeni bir programda konuşmaya devam ettiği Friends başlığının ise How I met Your Mother olarak değiştirildiği belirtildi.

Hoca Efendi takma adlı kullanıcının ise adını Mr Father olarak değiştirebileceği öngörülüyor. Örgüt üyelerinin ByLock’tan ‘abi bu programı bırakalım Eagle IM kullanalım’ diyerek byLock’u aktif olarak kullanmayı bıraktığı da açıklamalar arasında yer alıyor. Eagle IM programının ara yüzünün ortaya çıkarılması ise Yeğen kodlu gizli tanığın yeni itirafları ışığında gerçekleşecek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.