Dmitri Peskov; Türkiye İnternet Erişimimizi Kısıtlıyor!


Anadolu Ajansı (AA), son dakika bilgisi olarak geçtiği haberinde Türkiye ve Rusya’nın, Suriye’de taraflara sunacakları genel ateşkes planı önerisinde anlaştığını yazmıştı.

Haberde Türkiye ile Rusya’nın ateşkesin ülke genelinde yaygınlaştırılması için taraflara önerecekleri planın, çatışma olan tüm bölgelerde uygulanmasının hedeflendiği belirtiliyor.

Reuters’in haberine göre ise Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov gazetecilerin anlaşmayla ilgili sorduğu soru üzerine, “Bu konuda size cevap vermek isterdim fakat Türkiye internet erişimimizi kısıtladığı için bu konuda yeterli bilgi toplayamıyoruz, bu yüzden sizlere cevap veremiyorum” dedi.

Rusya Halkından Kısıtlamaya Tepki!
Hükümetin Türkiye’de yaptığı internet erişimi kısıtlamasını Rusya’da da yapmasının ardından Rusya halkından sert tepkiler geldi; “Devlet olarak iyi bir dostluk kurmuş olabiliriz fakat özel hayatımıza karışmalarını kınıyoruz, utanmasalar burada da saat 22:00 dan sonra alkol satışını felan yasaklayacaklar heralde, bu kadar samimi olmaya gerek yok.” diyerek isyan etti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.