Erdoğan’ın Ziyareti Özbekistan’ı Mest Etti


16 yıl aradan sonra Özbekistan’a üst düzey ziyaret düzenleyen Türkiye Özbekistan’la ilişkilerinin öneminin farkına vardı. Erdoğan’ın Özbekistan ziyareti ülkede üst düzey bir coşku ve kendinden geçme hali yarattı. Özbekistan halkı Erdoğan’ın gelişi ile sokaklarda mest olmuş halde kutlamalar yaptı.

Kendinden geçen bazı vatandaşların sakinleştirilmesi için emir veren Erdoğan herkese yetecek kadar sevgisinin olduğunu, telaşa kapılmaya gerek olmadığını dile getirdi. Mest olmuş Özbek halkı Erdoğan’ın kendi ülkelerine yerleşmesi ve Türkiye’ye dönmemesini istiyor. Özbek halkının mutluluğu diğer dünya ülkelerinde de heyecan yarattı. Azerbeycan, Kazakistan, Tacikistan, Türkmenistan gibi ülkelerde mest olmak isteyen halk sokaklara döküldü.

Trump ise yaşanan olaylar karşısında üzüntüsünü dile getirirken Erdoğan’ın kendisine bir halkı mest etme dersleri vermesini istiyor. Tüm dünyada manşetlerden verilen ‘Özbekistan mest olmuş halk’ haberi dünya liderlerini yasa boğdu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinin liderleri ‘kendi halkını mest etmiş bir de gitmiş başka halkları mest ediyor’ bunu bizde yapmalıyız tarzında açıklamalarda ve serzenişlerde bulundu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.