Eski Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile Yeni Sağlık Bakanı Akdağ Arasındaki Polemik Bitmiyor…


Yeni değişen kabinede olan değişiklikler köklü ve ses getiren cinsten idi. Sağlık Bakanlığı’na R. Akdağ’ın getirilmesi Mehmet Müezzinoğlu’nun zoruna gitmişti.

Devir teslim töreninden sonraki vermiş olduğu demeçte ;
Müezzinoğlu: Sayın Akdağ öyle vaadler vererek olmuyor bu işler, bizde Bakan olmadan önce koltuk sahibi olmak için aklımıza ne geliyorsa sunduk kamuoyuna lakin  “Gastımonululu kardeşlerimin bir lafı vardır bildin mi daşıma suynan değirmen suyu dönmez.” diyerek kendisinin bu zamana kadar yapacağım dediği alımları neden yapamadığının da göstergesi olmuştur.

Bu söylemlere Sayın Akdağ yanıtsız kalmayıp; Sayın Müezzinoğlu Yunan topraklarından, Kastamonulu kardeşlerimin şivelerini takip etmende ayrı bir nezaket, ha keza bizde yunan dostlarımız için bildiğimiz bir sözü seninle yeri olmasada paylaşmak isterim ki “Su soğuk ama girince alışıyorsun.” Yeterince tanıdık geldi mi ? diyerek sözlerini sonlandırmıştı.

Sayın Akdağ’ın vermiş olduğu örnekler her haber bültenimizde ayrı bir konu başlığı oluşturduğu için yine aynı şeyleri yaşamamak adına siz değerli okuyucularımızın “yav he he” diyerek geçmelerini istiyoruz.

Güncel haberlerle karşınızda olacağınız.
  1. Hi would you mind letting me know which web host you’re utilizing?
    I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this
    blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good internet hosting provider
    at a reasonable price? Kudos, I appreciate it!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.