Evlenme Programlarında Son Dönem


Günümüz de evlenme programlarının artması, tüm yurtta yankı uyandırdı. Evlenme programlarına bu denli yoğun ilgi olması, cahiliye dönemini hatırlattı. Nitekim herkesin bildiği gibi, cahiliye döneminde kadınları pazarda satıyorlardı. Şimdi ise bunu biraz süsleyip evlenme programlarında 7 den 70’e erkeği kadını kendini pazarlıyor.

Edindiğimiz bilgilere göre pazarlık payının olduğunu, kimi programlara göre analı kızlı satıldığı hatta agaya beleş olduğu söylenmekte. Rahmetli Angaralı Namık’ın arabada beş evde onbeş şarkısının hayat bulduğu, yeni jenerasyon için ise araba beş programda üçyüzbeş olmaması içten bile değil.

Programlarda ilginç sahnelerede tanık olunmuyor değil. Bunlardan bazıları; Doksan yaşındaki Nazife teyzemizin paravan açıldığı halde bile gözlerinin bozuk olmasından sebep, hala paravan açılacak diye beklemesi, ilk defa karı eli eline değmiş yaşlı amcaların kardiyak arrest(kalp krizine bağlı kalp durması) geçirmeleri vs. v.s bir çok olayla karşılaşıyoruz. Bunlara dur demek için soytarı programları izlemiyoruz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.