Hulusi AKAR Emri Verdi!


Türk halkının güvenliği için terör ile mücadelede büyük adımlar atan Türk Silahlı Kuvvetleri alarma geçti.

Ülkede kış mevsiminin gelmesi ile birlikte halkta soğuk telaşı ve huzursuzluk boy göstermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşın aküye bağlı bir elektrik sobası ile metroya girmeye çalışması ve güvenlik görevlilerin içeriye almaması olayların büyümesine neden oldu.

Donarak Ölmek İstemiyoruz!
Tepkilerin sert olduğu bu olayda halk ” Donarak ölmek istemiyoruz bir an önce buna bir çözüm bulunmalı.” diyerek isyan etti.

İlk Öneri Meteoroloji’den
Olayların bu denli büyümesinin ardından ilk öneri Meteoroloji Müdürü İsmail GÜNEŞ’ten geldi. GÜNEŞ ” Mevsimin adı kış, halkımızın bu soğuklara hazırlıkla olması gerekiyordu, bizim bu konuda yapabileceğimiz tek şey halkımıza ücretsiz içlik don dağıtmak olur.” sözleri ile önerisini tamamladı.

Ordu Alarma Geçti
Genelkurmay Başkanı Hulusi AKAR, İsmail GÜNEŞ’in çözüm önerisine sert tepki verdi. AKAR ” Halkımız hazırlıklı olmasa da biz hazırlıklı olmalıyız, Türk Silahlı Kuvvetleri halkımızın can güvenliği ve sağlığı için daima hazırdır, bu konu da ilk emrim halkımıza cep sobası dağıtılmasıdır. “ açıklaması ile hem tepkisini gösterdi hemde vatandaşın içini ısıttı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.