İETT’de Kadınlara Yönelik Gece Düzenlemesi Başladı


İETT’nin kadın yolcuların durak dışında inmesi uygulaması tüm hatlarda hayata geçirildi. Türkiye için en tehlikeli saatler olan gece 22.00’dan sonra otobüs yolculuğu yapan kadınların durak dışında istedikleri yerde inebileceği uygulama kadın yolcular arasında sevinçle karşılandı.

Uygulamanın diğer güzel yönlerinden biri de şort giymiş olan kadınların tekme yemeden önce uzun etek giyebileceği düzenlemenin yapılması.

İETT otobüslerine yerleştirilecek bir kabin sayesinde kadın yolculara sunulan uzun etekler tekme öncesinde giyilebilecek. Durak dışında tenha yerlerde inmesi gereken kadın yolcular için ayrıca kumaş pantolon, tespih gibi kıyafet ve aksesuar seçenekleri de bulunuyor.

Ayrıca durak dışında inmek isteyen kadın yolcuların ineceklerini düğmeye basarak belirtemeyeceklerinden ‘abi beni sağda tenhada indir’ yazılı kartları da dağıtılacak. Böylece kadın yolcuların tenhada indiği ve yalnız oldukları tüm yolcular tarafından anlaşılmayacak.

Kadınlara yönelik gece düzenlemesi uygulamaları yeni projeler ve sürprizlerle duyurulmaya devam edecek. Saat 00.00’dan sonra dışarıda olmak zorunda kalan kadınlar için ise paraşüt uygulaması yakın zamanda devreye girecek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.