Kocasından Dayak Yiyen Kadınlara Morlukları Yok Eden Makyaj Eğitimi


Fas televizyonunda bir kadın programında kocalarından dayak yiyen kadınlara yönelik yapılan makyajla dayak izi kamufle etme yolları anlatıldı.

Birçok kişinin tepkisini çeken bu olay şiddeti normalleştirdiği düşünüldüğü için, yayından kaldırıldı. Ülkemizde ise bu yayının yayınlanmasının ardından birçok kadın hangi makyaj malzemesi ile bu kapatma işleminin yapıldığını merak ederek televizyon kanalını mesaj yağmuruna tuttu.

Ülkemizde ise olaya çok farklı bir bakış açısıyla bakıldığından dolayı dumura uğratan söylemler ortaya çıktı.

Kocasından Dayak Yiyen Kadınlara Morlukları Yok Eden Makyaj Eğitimi

“Biz de İsteriz”
Bazı kadınlar olayı öğrendikten sonra şok edici açıklamalarda bulundular. “Şiddet gören ve gözünü kapıya çarptığını söyleyen birçok insan var, bu insanlar için makyaj eğitimi şart” diyen bir kadın, yayında kullanılan makyaj malzemesinin markasını mutlaka öğreneceğini söyledi.

Diğer kadınların da desteklediği bu açıklamanın ardından toplu halde TV kanalına twit atıldı ve makyaj malzemelerinin markalarının mutlaka verilmesi gerektiği söylendi.

“Her Kadının Hakkı”
“Dayak yemese bile makyajsızken dayak yemiş gibi görünen milyonlarca insan var. Bu insanların da güzel görünmeye hakkı yok mu” diyen birçok kadın çeşitli illerde makyajsız olarak eylemlere katıldı.

Olay üzerine tesadüfen yoldan geçen bir adam sevgilisini makyajsız görünce bayıldı ve olay yerine gelen ekiplerce ilk müdahalesi yapıldı. Tartışmaya başlayan çiftin ilişkilerinin bitmesine neden olan bu durum üzerine, adam, makyajsız olarak gördüğü kadın hakkında dolandırıcılık davası açacağını söyleyerek kadınların tepkisinden korkup kaçtı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.