Maliye Bakanından Araba Alacaklara Müjde!


Maliye Bakanı dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamayla araç satın almak isteyen ama ÖTV zammı konusunda sinirleri gerilen vatandaşa müjdeyi verdi.

ÖTV ödeyene araba hediye edeceklerini açıklayan Bakan, özellikle kredi kullanıp araç alanlara da kolaylık getirdi. 2000 CC üzerinde araç almak isteyenlerin ÖTV ücretlerini tek seferde ödemeleri halinde araçların bedavaya geleceğini belirtti.

Her geçen gün daha da yükselen dolar artışı konusunda da açıklamalarda bulunan ekonomi bakanı, ekonomik darbe iddialarına ise sert cevap verdi. Bizi kandırdılar ama başkanlık sistemi kabul edilirse dolar konusuna da el atacağız, dedi.

Kuponla Araba Devri Başlıyor
Araba satın alıp ÖTV yüzünden almayacak olanlara kuponla araba alma devri başlıyor. 300 ay vadeli düzenli kupon biriktirenlere 300 ayın sonunda araba hediye edilecek ve ÖTV’yi de devlet ödeyecek.

maliye-bakani

Bir grup vatandaş ve galerinin isyanları üzerine halkı sakinleştiren bakan, Çin malı arabalarla ÖTV derdinin de ortadan kalkacağını söyledi. Tek kullanımlık Çin malı araba ithal edeceklerini söyleyen ve vatandaşın paniklememesini söyleyen hükümet yetkilileri, muhalefete topu atarak tüm bu olanlardan CHP ve HDP’nin mesul olduğunu, isyanları yüzünden doların da arttığını ifade etti.

Araba almak isteyenler için ekonomik çözümler düşünen ve ÖTV’leri düzenleyeceklerini belirten bakan, 2017’de daha fazla artacak olan ÖTV’ler daha çok yükselmeden araba alma konusunda acele etmek gerektiğini vurguladı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.