ÖTV Zamlarına Maliye Bakanlığı’ndan Açıklama


2016 yılının sonlarına girildiğinde TBMM ‘de görüşülen bütçe komisyonu 2017 ile ilgili ÖTV Zamlarına açıklık getirdi. Beklenen haberler, beklenilen oranlarla alakalı olmayıp araç sahiplerini veya araç sahibi olmak isteyen vatandaşı yaraladı. TBMM’de kabul edilen zamlara yönelik vekillerden çeşitli öneriler gelirken meclis adeta zengin vekiller, fakir vekiller olarak ikiye ayrıldı.

ÖTV Zamlarına tepkiler çığ gibi büyürken Maliye Bakanı Ağbal’ın konuyla ilgili sözleri düşündürdü.

Ağbal :Kurbana bile 7 kişi giren bir milletiz. Araba alırken de dostluklar pekişsin, komşuluklar samimi bir hal alsın diye zamları bu hale getirdik.” dedi.

Sayın Bakan’ın bu sözleri kamuoyunda derin yaralar oluştururken, vatandaşlarımızdan da bu konuya hakvermeyenler çıkmadı değil. Bu açıklamalar ardında Bayilerde uzun kuyruklar oluştu. Yetkililer olaylara anlam veremezken onca kalabalığın 7’şer kişilik gruplar halinde araç almaya kalkan vatandaşlarımız olduğu ortaya çıktı.

Muhalefet partilerin zamlarla ilgili düşünceleri ise vekil maaşlarına verilecek zamlarla arayı kapatırız söylemleri de ortalıkta hala dolanmakta…
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.