Sağlık Bakan’ı Akdağ’dan Bütçe Plan Komisyonu Açıklaması


2017 için geri sayım devam ederken Sağlık Bakanlığı’nın Bütçe Plan Komisyonu görüşmelerinde sona yaklaşıldı. Sayın Akdağ yakın tarihte bu sayıları netleştirip kamuoyuna servis edeceklerini açıkladı. Komisyon’da harala-gürele bir istişarelerin olduğu ve net sayıların hala belirlenemediği konusunda duyumlar var. Atama bekleyen sağlıkçıların dört gözle beklediği alımlar hakkında yine onca atanamayanın ağzına bal sürüp bir tutam balla yine yıl mı geçirecekler? merak edilen konulardan bir tanesini de bu.

Sayın Akdağ’a yöneltilen sorulardan birtanesi de “İhtiyacın çok fazla olduğunu dile getiriyorsunuz, lakin konuyla ilgili alım yaparken elinizi korkak alıştırıyorsunuz.” idi. Bakan’ın buna verdiği cevap yine akılda kalıcı ve manidardı.

Bakan Akdağ : “Evdeki hanım 5 ekmek al” dedi diye 5 ekmek alırsan, hem evdeki otoritenden olursun hem de o günlük seninle işi bitmiş olur. Açık kapı bırakacaksın ki ne senden vazgeçsin ne de ekmekten…”

Sayın Bakan’nın bu açıklamaları kamuoyunda yankı uyandırsa da TDK tarafınca verilen örnek araştırılmaktadır. Ne söylenmiş? Bakan burada ne anlatmak istemiş bu çözüme kavuştuğunda sizlerinde huzuruna sunum gerçekleşecektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.