Türk Doçentin Muhteşem Buluşu: Milli Yakıt


Türkiye bilim alanındaki gelişmelerine bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’de ve dünyada en çok ihtiyaç duyulan savunma sanayinde dünyayı yerinden oynatan buluş Türkiye bilim insanları tarafından gerçekleştirildi.

Uzun menzilli füzelerde ve uzay roketlerinde katı yakıt olarak kullanılabilecek bir element geliştiren Türk bilim insanları ‘uzay önemli, uzay roketimiz olmasa halimiz nice olurdu, iyi ki de bu elementi bi yerimizden uydurmuşuz’ açıklamalarında bulundular.

Dünya’da bir ilk!
Dört elementten sonra dünyada bir ilk olarak Türkiye bilim insanlarının keşfettiği beşinci element uzay roket yakıtı son yıllarda bilim alanında yapılmış en büyük buluş oluyor. Türk bilim insanları bu elementin istenirse ileriki yıllarda kanserin tedavisinde de kullanılabileceğini dile getirirken ‘ama ne gerek var önemli olan roket’ diyerek buluşun önemini dile getirdiler.

Savunma sanayinde tüm dünyanın kıskandığı projelere imza atan Türkiye uzaylıların da gelmeye cesaret edemeyeceği kadar güçlü olduğunu kanıtlamış oluyor. Uzay roket yakıtı ile birlikte Türk halkının kimseden korkmasına gerek kalmadığını belirten yetkililer bilim alanında çalışmaların devam ettiğini dile getiriyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.