Türkiye’de Kayak Krizi


Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde yaz tatili fotoğrafları tarih olurken vatandaş kış tatilini nerede geçireceğini kara kara düşünüyor.

Türkiye’de son yıllarda moda olan Kayak kış aylarında tatil yapmak isteyenler için alternatif oluşturuyor. Kış aylarının gelmesi ile birlikte her yıl kayak malzemelerini yenileyen vatandaş mağazalara akın ediyor. Aşırı yoğunluk nedeni ile alış-veriş merkezlerinde panik yaşanıyor.

Vatandaşlar ya bu sene kayamazsam korkusu ile sabahın erken saatlerinde kayak malzemelerini almaya gidiyor. Her hafta sonu ailesi ile birlikte kayak yapmaya giden Döner Ustası Haşmet R. Kayak malzemelerinde yapılan indirimlerden rahatsız olduğunu şu sözlerle dile getirdi; ‘İsteyen kaysın ama kardeşim 1000 liralık montu 500 liraya indirirsen kimim kime kayacağı belli olmaz, biz kayağımızın peşindeyiz o kadar’.

Kış sporlarının giderek popüler olduğu Türkiye’ye yabancı turistlerin de akın ettiği belirtiliyor. Yabancı turistlere gereğinden fazla ilgi göstermemek gerektiğini dile getiren kayak esnafı yabancı turistlere değil yerli turistlere öncelik gösteriyor.

Kayak merkezlerinde yaşanan yoğunluk nedeni ile yabancı turistler ülkelerine geri gönderilirken yerli turistlere öncelik tanınıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.