Türkiye’de Soyu Tükenmekte Olan ‘Ben Buyum Kızım’ Erkek Türü Koruma Altına Alınıyor.!


Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada soyu tükenmekte olan ‘Ben buyum kızım’ erkek türünün koruma altına alınacağı bildirildi. Issız Adam ve Kaybedenler Kulübü filmleri ile Türk sinemasının saygı duruşunda bulunduğu türün örnekleri arasında Teoman, Nejat İşler gibi ünlü isimler de yer alıyor.

Türün özellikleri arasında çok içmek, ben buyum işine gelirse demek, kıyısından köşesinden sanatçı olmak gibi özellikler yer alıyor. Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü türün özelliklerine sahip tüm Türkiye erkek vatandaşlarının internet üzerinden başvuru yapabileceğini duyurdu. Koruma altına alınacak erkeklerin İstanbul Kadıköy ve Cihangir gibi semtlerden olanlarına ise öncelik tanınacak.

Kadına karşı psikolojik şiddet konusunda uzman olan türün daha gelişmiş örneklerinin ise heykellerinin yapılabileceği de komisyonda konuşulanlar arasında yer alıyor. Başvuru formu ve detaylı bilgiye Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü internet sitesinden ulaşılabilir. ‘Ben yalnızım kimseye de bağlanamam’ diyen türün üyelerinin ise bu tür bir birleşmeye ne tepki vereceği merak konusu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.