Yaz Aylarında Yapılan Düğünlerin Faturası Şimdi Çıkıyor


Yaz aylarında neşeli düğünlerin görüntüleri yerini acı ağlamalar bırakmış bulunuyor. Memleketin her köşesinden düğün borçlarını ödemeye çalışan yeni evli çiftlerin feryatları yükseliyor. Kredi çekip düğün yapan yeni evli çiftler asgari ücretleri ile kredi taksitlerini ödemeye çalışırken kavga etmeye başlayarak yeni boşanmalara imza atıyor.

Eşiyle boşanma kararını facebook hesabından açıklayan Nagihan Z. ‘düğünde attığım her göbek için pişmanım’ açıklaması yaparken eşi Osman Z. Yine facebook hesabından ‘ bir daha da düğüne gitmem kendi düğünüm olsa gitmem’ açıklamasını yaptı.

İnstagram hesapları incelenen çiftin evliliğin ilk günlerinde kebap yerken, dondurma yerken, tatil yaparken fotoğraflarının bulunduğu kısa süre sonra ise boş poşet fotoğraflarını paylaştıkları belirlendi. Kış aylarında düğün yapmak isteyenler ise bu içler acısı durumlar karşısında sessiz kaldı.

Araştırmalara göre Türkiye’ de düğün masrafına ve düğündeki gösterişe harcanan para ile ev alınabileceği ortaya çıksa da göbek atmanın zevki ve paylaşılan düğün fotoğraflarının hazzı ev sahibi olmanın konforunun her daim önüne geçiyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.