Yılbaşında Kırmızı İç Çamaşırı Giymek Yasaklandı


Tüm dünyada geleneksel olarak Yılbaşında kırmızı iç çamaşırı giymek özel bir anlam taşıyor. Kırmızı iç çamaşırı giymek yeni yılda bereket ve kısmet anlamına geliyor. Yeni yıla kırmızı iç çamaşırı ile girmek aşk ve evlilik şansı getireceğine inanılan bir gelenek.

Türkiye’de yoğun ilgi gören bu gelenek meclisin çıkardığı son yasa tasarısı ile yasaklandı. Yapılan açıklamada Türkiye’de bu geleneğe ihtiyaç olmadığı hükümetin vatandaşları evlendirmek için elinden geleni yaptığı dile getirildi. Evlenememiş olanların yılbaşında şort giyip sokağa çıkmalarının yeterli olduğu belirtilirken gerekirse damacana, cansız manken gibi devletin sağladığı olanaklardan da yararlanabileceği yapılan açıklamada yer aldı.

Bu yılbaşı vitrinleri kırmızı iç çamaşırları değil damacanalar süsleyecek diyen modacılar ise damacana tasarım yarışına girdi. Yeni yılda şans, para, sağlık dileklerinin de hükümete iletilebileceği her vatandaş için özel olarak çalışılacağı bir komisyon da oluşturuldu. Komisyonun çalışmaları şimdilik gizli tutuluyor ancak yeni yılda vatandaşı çok özel sürprizler akıl almaz eğlenceli bir yıl bekliyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.